Chanel

Mała czarna – na każdy festiwal

Czy wymyślając małą czarną Coco Chanel spodziewała się, że sukienka ta zrobi tak wielką furorę i po stu latach będzie wciąż tak samo popularna i lubiana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, jak wtedy, kiedy powstawała? Małej czarnej nie może zbraknąć w szafie żadnej kobiety. Szykując stylówki na festiwal także o niej nie zapominajmy!

Wynalezienie małej czarnej przypisuje się Coco Chanel. Sukienka powstała w 1926 roku. Jest to sukienka krótka, o prostych liniach i obowiązkowo, czarna. Odpowiednia jest zarówno na wieczory towarzyskie, jak i na randki czy imprezy firmowe. Może stać się również fundamentem stylówki na festiwal.

Jak powstała mała czarna?

Na początku lat dwudziestych, po I wojnie światowej wiele kobiet chodziło w żałobie; czarny kolor stał się bardzo powszechny. Jednak projektanci, na czele z Coco Chanel tę zwykła sukienkę znamionującą żałobę przekształcili w symbol elegancji i nowoczesności. Pierwsza mała czarna Chanel pojawiła się w magazynie Vogue w październiku 1926 r. Prostota, nowoczesność, brak zbędnych dodatków. Sukienka ma długie rękawy i kończy się na wysokości kolan. Ze względu na ową prostotę zostaje przez Vogue ochrzczona mianem Forda Chanel. Czarna sukienka, dotąd zarezerwowana dla wdów i sług staje się tym samym symbolem elegancji i wyrafinowania. Często ozdabiana jest sznurem pereł.

W wersji sportowej i militarnej

W dzisiejszych czasach mała czarna przyjmuje najprzeróżniejsze formy. Przykłady znajdziecie w w sklepie internetowym localheroesstore.com. Sukienki Midi, Slip on JH Monogram, LH w prążki to mała czarna w wersji sportowej. Sukienki Trinity i Golf to także wersje sportowe, wzbogacone kolorowym pipingiem – zielonym i pomarańczowym. Zaś sukienka Navy to mała czarna w wersji militarnej. Zapraszamy na zakupy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *