t-shirt

T-shirt z delfinem – kultowy must have!

Delfin to jedno z najbardziej tajemniczych i intrygujących zwierząt żyjących na planecie Ziemi. Nic dziwnego, że ssak ten znalazł swoje miejsce w sztuce, mitach, legendach i opowieściach, poezji i muzyce. A także w popkulturze! Komponując swoje stylówki na festiwal, koniecznie uwzględnij delfina w swojej garderobie! 

Delfiny to jeden z ulubionych motywów zarówno w malarstwie, jak i rzeźbie czy literaturze. To zarazem zwierzęta niezwykle inteligentne i sympatyczne, łatwo nawiązujące kontakt z innymi, nie stroniące od zabawy. Symbolizujące mądrość i umiejętność korzystania z życia. Szykujesz swoje stylówki na festiwal? Pomyśl o strojach z motywem delfina!

Już starożytni Grecy…

Starożytni Grecy wprost uwielbiali delfiny. Przedstawienia tych zwierząt znajdziemy na mozaikach, monetach, biżuterii, wazonach i w formie posągów. Delfiny odnajdziemy w literaturze antycznej, na przykład w Odysei Homera, a także w mitologii greckiej. Były one ulubionymi zwierzętami Posejdona i wcieleniem boga słońca Apollina, mity, w których ssaki te pełnią ważną rolę można wymieniać w nieskończoność. Ezop poświęcił delfinowi dwie bajki! Według starożytnych, delfiny są uważane są nie tylko inteligentne i skore do zabawy, ale również zmysłowe i skłonne do namiętnej miłości. Czyż to nie idealny motyw do stylówki na festiwal?

Delfin w kulturze

Ale historia delfina nie kończy się na starożytnej Grecji. Zwierzę budziło zainteresowanie całego starożytnego świata. W mitologii hinduskiej delfiny słodkowodne są wcieleniami Ganga, boga Gangesu. Jego sława i popularność nie gasła i w późniejszych wiekach. Delfiny w średniowieczu chętnie przedstawiano w iluminowanych księgach. Jego wizerunku używano także w herbach,między innymi we Francji. Jean de La Fontaine poświęcił delfinowi jedną ze swoich bajek. A któż z nas nie pamięta serialu animowanego dla dzieci Biały delfin Um? W sklepie localheroesstore.com znajdziecie T-shirt Dolphins Love. Z pewnością warto zastanowić się nad jego zakupem. Motyw delfina może stać się naprawdę ciekawym elementem każdej modnej stylówki na festiwal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *